V torek, 24. 12. 2019, so se učenci naše šole udeležili proslave ob dnevu samostojnosti in enotnosti. Dan samostojnosti in enotnosti je namreč državni praznik, ki ga praznujemo 26. decembra in je dela prost dan. Na ta dan se Slovenci spominjamo razglasitve izida plebiscita, ko so se v večini odločili za samostojno Slovenijo.

Na proslavi so nastopali učenci prvega in šestega razreda, ki so predstavili pomen omenjenega praznika, se s poezijo poklonili Sloveniji  ter nastopili z edinstvenim instrumentalnim sestavom.

S peto pesmijo so nastopili člani otroškega pevskega zbora pod mentorstvom Polone Eržen in Janje Jošt.

Na proslavi je odmevala tudi državna in šolska himna, dogodek pa so zaključili s prijaznimi prazničnimi voščili.

Vodji kulturnega dne: Barbara Umek, Alenka Pristov