Medobčinsko posamično tekmovanje v atletiki za osnovne šole  je potekalo 16. 5. 2017, v Kranju. Našo šolo je zastopalo 27 učencev. Še posebej so se izkazali naslednji učenci. Ernest Pogačnik, met vorteksa – 1. mesto, Miha Draksler, skok v višino – 2. mesto, Taja Bajželj, tek na 60 m – 1. mesto, Jon Potnik, met vorteksa – 2. mesto, Eva Cerar, met vorteksa – 3. mesto.

Regijsko tekmovanje je bilo 22. 5. 2017, v Kranju. Našo šolo je zastopalo 12 učencev. Med najbolje uvrščenimi učenci so bili; Ernest Pogačnik, met vorteksa – 2. mesto, Miha Draksler, skok v višino – 4. mesto, Taja Bajželj, tek na 60 m – 3. mesto.

Prav ti učenci so se uvrstili na posamično državno prvenstvo v atletiki, ki je potekalo 7. 6. 2017, v Žalcu. Učenci so dosegli uvrstitve: Ernest Pogačnik, met vorteksa – 8. mesto, Miha Draksler, skok v višino – 18. mesto, Taja Bajželj, tek na 60 m – 7. mesto.

Koordinatorka: Helena Rogelj