V ponedeljek, 3. septembra 2018, je 42 prvošolcev matične šole prvič prestopilo šolski prag. Pogumno so pozdravljali veverička Čopka, ki jih je prijazno vabil v šolo. Po kulturnem poslušanju slovenske in šolske himne ter nagovoru ravnateljice je prvošolce razveselila šolska gledališka skupina. Zaigrali so  igrico z naslovom Težko je biti priden. V predstavi se je ježek s težavo uspešno spopadel in pokazal prvošolcem, da se vedno velja potruditi. Sledila je predstavitev prvošolcev in skupinsko fotografiranje. Potem so jih učiteljice odpeljale v učilnici. Tam jih je čakalo sladko presenečenje in ribice,ki so jih izdelali še pred vstopom v šolo. Kmalu so se jim pridružili tudi starši z razredničarko. Kratek prvi šolski dan so zapustili polni vtisov in nadaljevali druženje s svojimi najbližjimi.

Marjeta Vene