V četrtek, 1. 2. 2018, smo na šoli obeležili slovenski kulturni praznik. Prireditev z naslovom Prešernovo rojstvo so si ogledali vsi učenci matične šole, popoldne pa z zelo dobrim obiskom tudi številni starši in krajani. V gledališki predstavi o mešanju svetov 21. in 19. stoletja so nastopili igralci dramskega krožka predmetne stopnje in sedmošolci izbirnega predmeta gledališki klub pod mentorstvom Simone Merljak. Z ljudskimi pesmimi so prireditev popestrili pevci otroškega pevskega zbora Janje Jošt in pevčki 1. in 2. razreda pod taktirko Polone Eržen. Stare igre in plese so na odru obudili plesalci šolske folklorne skupine pod mentorstvom Mateje Hafnar. Poseben čar je prispeval učitelj Marjan Bovha, ki je zelo doživeto interpretiral Prešernove pesmi.

Simona Merljak