V četrtek, 24. 3. 2022, je v stavbi Mestne občine Kranj potekal medobčinski otroški parlament. Našo šolo so več kot odlično zastopali Lara Breskvar Jereb, Anja Kapler, Sanja Ješe, Nina Paunovska, Martin Rožanski, Sara Samardžić in Ines Slatnar Štagar. Tema letošnjega otroškega parlamenta je bila Moja poklicna prihodnost. Mladi parlamentarci so razpravljali o poteh do poklica, o poklicih preteklosti in prihodnosti, o tem, kateri poklici izginjajo in katerih primanjkuje. Zanimiva je bila tudi razprava o poklicih v času nenehnih globalnih sprememb in o tistih poklicih, za katere ne obstaja formalna izobrazba (influenserji, gamerji, podkasterji, …). Po končanih delavnicah so parlamentarci potrdili sklepe, podali predloge za temo v naslednjem šolskem letu in izbrali predstavnike, ki se bodo udeležili državnega otroškega parlamenta v Ljubljani.

Katja Eržen Bratina