Letos so učenci, ki obiskujejo izbirni predmet nemščino, sodelovali na mednarodnem projektu »Bilder am Eis« – slike na ledu. V nedeljo, 31. 1. 2016, se je nekaj učencev naše šole skupaj z učenci OŠ Šenčur odpravilo na Belo jezero – Weissensee v Avstrijo. V vasi Techendorf so si na zaledenelem jezeru ogledali razstavo slik več kot 50 šol iz Avstrije, Slovenije, Italije in Grčije. Učenci so sodelovali tudi na otvoritvi razstave: slovenske šole so se predstavile s pesmijo, predstavitvijo svojega kraja in šole ter s tradicionalno slovensko glasbo s harmoniko. Popoldan pa so uživali v drsanju, druženju in spoznavanju. Razstavo so si lahko ogledali kar z drsalkami. Organizatorji so za otroke pripravili tudi razglednice z motivom plakata, ki so jih učenci lahko poslali domov, značke z motivom »Bilder am Eis«, karte s kvizom o Avstriji in različne napitke. Domov so se vrnili v večernih urah.
Ingrid Škofic