V torek, 9. oktobra 2018, je bila v avli osnovne šole Orehek Kranj otvoritev razstave z naslovom »Skrb za preteklost = skrb za prihodnost«. Razstavljeni izdelki so nastali med  22. septembrom in 6. oktobrom 2018 v okviru kulturnega dne, delavnic ali med poukom. Razstavljeni izdelki predstavljajo, kako so se šolale generacije babic in dedkov, mlinarsko dejavnost, način življenja in prehrano nekoč in danes, razvoj ribiške družine in čebelarstva ter kulturno dediščino mesta Kranj, ki jo predstavljajo učenci vodniki. Vsebinsko so izdelki vezani na temo evropskega projekta Dnevi evropske kulturne dediščine in državnega projekta Teden kulturne dediščine, »Kjer preteklost sreča prihodnost«.  Izdelke so izdelali učenci od prvega do devetega razreda.

Razstava je na ogled do 19. oktobra 2018.

Irena Hočevar