Simbioza  Giba je šestič zapored z gibanjem povezala Slovenijo. Med 14. in  21. oktobrom 2019 je bilo še posebej medgeneracijsko pisano v vseh oddelkih 1. triade matične šole. Učencem 1. a, 1. b, 2. a, 2. b, 3. a in 3. b so se pridružili babice in dedki. Učencem brez starih staršev pa so se priključile starejše učenke prostovoljke. Pri uri športa so združili moči in pod vodstvom ter animacijo športnega pedagoga Matjaža Pavliča ustvarili sproščeno medgeneracijsko sodelovanje. Bližina starejših je otroke navdajala z občutkom varnosti in zaupanjem. Z navdušenjem so opravili gibalne preizkušnje in orientacijske naloge celo z zavezanimi očmi.

Motu »Vse življenje se gibamo« so sledili tudi na Podružnični šoli Mavčiče. Športna pedagoginja Helena Rogelj je poskrbela za medgeneracijsko uro športa v 1. m in 3. m.

V tem času se je 166 učencem pridružilo 182 starejših. Medeneracijske vezi so povezale 348 udeležencev Simbioze Giba.

Marjeta Vene