Šolska svetovalna delavka Marjeta Vene skrbi za koordinacijo in izvedbo Šole za življenje. To je preventivni program za učence z vsebinami kot so duševno zdravje, osebna higiena, zdrava prehrana, samopodoba, učenje za učenje, raznovrstne odvisnosti, odnosi med spoloma, vrednote nenasilja, odraščanje, reševanje konfliktov, spoznavanje samega sebe, karierna orientacija, predstavitev srednjih šol, zdrav življenjski slog. Pri tem sodelujemo z ustanovami, kot so CSD Kranj, Center za odvisnosti Nova Gorica, Društvo Izida, Društvo za boljši svet, Karitas, Inštitut Krog, Labirint Kranj, Medgeneracijski center Kranj, Nacionalnim inštitut za javno zdravje, RK Kranj, slovenske SŠ in šole avstrijske Koroške, Škrlovec, ZD Kranj, Zavod Varni internet, Karierno središče, Združenje iz bube v metulja, Svetovalni center za otroke in mladostnike Ljubljana.

Vsebine oziroma preventivne teme za učence:

• zdravi zobki – 1., 2., 3., 4., 5. razred
  • varovanje zdravja – 1. do 9. razred
  • pametno odločanje za spletno sporočanje – 5. razred
  • učni stili – 6. razred
  • splet kot magnet za najstnike in spletkarimo proti nasilju – 7. r.
  • prva pomoč – razred
  • kaj vpliva na izbiro poklica – 8. razred
  • odnosi med spoloma – 9. razred
  • predstavitev srednjih šol na OŠ Orehek Kranj – 9. razred
  • predstavitev razpisa za vpis v 1. letnik SŠ – 9. razred

Za starše načrtujemo naslednja predavanja:

1. Kako preprečiti otrokovo čustveno stisko in spodbuditi čustveni razvoj?
  2. do 9. razred, dr. Aleksandra Rožman, 3. oktober 2019
  3. Prva pomoč, 19. december 2019
  4. Branje, 1. razred, Duša Geč, januar 2020
  5. Predstavitev razpisa za vpis v srednjo šolo, 9. razred, Marjeta Vene – februar 2020