1. januarja se obeležuje mednarodni dan spomina na holokavst. Letos bo minilo 77 let od osvoboditve koncentracijskega taborišča Auschwitz, v katerem je bilo od leta 1940 do leta 1945 ubitih okoli 1,1 milijona ljudi. Holokavst so izvajali v številnih koncentracijskih taboriščih po Evropi, žrtve so bili Judje, Romi, Slovani, nasprotniki nacističnega režima ali kakorkoli drugačni. Spomin na enega večjih zločinov proti človeštvu vsako leto obeležujemo tudi na naši šoli, ne le v spomin, temveč tudi opomin, da se kaj takega ne bi ponovilo. Vendar se genocidi dogajajo še danes, še vedno umirajo nedolžni ljudje, zgolj zaradi prepričanja peščice  ljudi,  ki  menijo, da je določen  narod, vera, skupina  ljudi itd.  večvreden kot ostali.

Od 24. do 28. januarja 2022 je v šolski avli na ogled razstava o holokavstu z naslovom Spominjanje. Učitelje in učence vabimo, da si jo ogledate.

Irena Hočevar