Po poletnem odmoru smo že nestrpno pričakovali začetek šolskega leta. Tudi letos smo šolska vrata za učence odprli prav na 1. september.
Na ta dan smo ob 11. uri z veseljem pričakali  23 prvošolčkov. Pripravili smo jim kratek kulturni program. Vzpodbudne besede ob začetku šolskega leta nam je najprej namenil g. ravnatelj, mag. Drago Zalar, s pozdravnim govorom pa nas je počastil tudi g. Matjaž Rakovec, župan mestne občine Kranj.
Ker pa je naša šola podružnična šola, ima le-ta tudi svojo vodjo. Ga. Janja Benedik Špendal je prvošolčke pozdravila v dvojni vlogi: kot njihova učiteljica in kot vodja šole. Po kulturnem programu smo za učence pripravili majhno pogostitev v njihovi učilnici, starši pa so prisluhnili ge. Špendal, ki jim je podala nekaj osnovnih informacij.
Prvi dan smo uspešno »spravili pod streho« – naj bo šolsko leto 2022/23 leto polno dobrih rezultatov in nepozabnih šolskih dogodivščin.
Mojca Debeljak