Prvi teden v oktobru, od 2. do 6. oktobra, so učenci in učitelji nekaj časa namenili dejavnostim v okviru Tedna otroka. Učenci so si lahko sami izbrali jedilnik za malico, v avli je stala velika lipa iz papirja, na katero so pisali sporočila za svoje prijatelje, sošolce in učitelje in izobešena je bila prelepa pesem Toneta Pavčka Vsi naši otroci. Ob dnevu učiteljev so učenci za svoje učitelje prebrali prelepo zahvalo in pesem, nato pa so jim v znak hvaležnosti in spoštovanja razdelili papirnate hijacinte, ki so jih izdelali sami.
Eden izmed bolj odmevnih dejavnosti v tem tednu pa je bila tekma v odbojki, ki so jo v ponedeljek, 2. oktobra, učenci odigrali proti učiteljem. Igro so si ogledali učenci od 6. do 9. razreda. Učitelj Marjan Bolha je komentiral potek tekme, za pošten dvoboj pa je kot sodnik poskrbel učitelj Matej Fojkar. Po napeti igri so na koncu učitelji morali priznati premoč učencev.

Katja Eržen Bratina