V šolskem letu 2016/2017 je bil ponovno organiziran SAFE.SI nagradni natečaj, za učence osnovnih šol vseh triad, ki so lahko sodelovali na različne načine – z likovnimi izdelki, infografikami/miselnimi vzorci in videi.
V natečaju je sodelovalo 38 osnovnih šol, s 109 izdelki, ki jih je ustvarilo 299 učencev pod vodstvom 53 mentorjev.

Natečaj je potekal v treh kategorijah:
Za 1. triado: Sejfko likovni natečaj »Sejfko mi pomaga varno uporabljati internet in mobilni telefon«
Za 2. triado: Safe.si natečaj »Anketa po šolskih ulicah: Varni in odgovorni na spletu – Kakšno je pa tvoje mnenje?«
Za 3. triado: Safe.si video natečaj »Anketa po šolskih ulicah: Varni in odgovorni na spletu – Kakšno je pa tvoje mnenje?«

Naš učenec, Tim Rekelj je sodeloval v video natečaju »Anketa po šolskih ulicah: Varni in odgovorni na spletu – Kakšno je pa tvoje mnenje?«
S svojim izdelkom »Spletna varnost« je osvojil 1. mesto v kategoriji učencev 3. triade.

Nagrajeni učenci so se 17. 5. udeležili  zaključnega dogodka v Ljubljani. Nagrajenci so si najprej ogledali Muzej iluzij, sledilo je še druženje in posladek v Čolnarni Park Tivoli.

Mentor: Primož Umek