V sredo, 15.6.2016, so devetošolci slavnostno predali ključ svojim naslednikom – osmošolcem. Najprej je potekala predstavitev devetošolcev, ki so dosegli izjemne rezultate, prejeli so pohvale in nagrade ter priznanja na učnem področju, priznanja iz prostovoljstva in večletnega sodelovanja v pevskem zboru.

Nato so svoje spretnosti in vrline morali pokazati osmošolci. V prvi nalogi so učenci pokazali svoje jezikovne sposobnosti. Po en učenec iz vsakega razreda je moral dopolniti besedilo tako, da se je manjkajoča beseda začela na dano črko. V drugem izzivu so se osmošolci preizkusili v poznavanju glasbe. Posamezen učenec je v slušalkah slišal pesem, ki jo je moral zapeti svojim sošolcem v publiki. Če so ti pesem uganili in zapeli, je bil izziv opravljen.

Na koncu so osmošolci zaprisegli, da se bodo v prihodnjem letu izkazali ravno tako kot letošnji devetošolci, ki so bili nadvse uspešni.

Katja Eržen Bratina