Petka, 22. 6. 2018, so se učenci od šestega do osmega razreda zelo veselili, ker so dočakali konec šolskega leta.

Četrto šolsko uro so se zbrali na prireditvi v šolski avli in skupaj obeležili dan državnosti, saj je v ponedeljek, 25. 6. 2018, naša domovina praznovala sedemindvajseti rojstni dan

V prvem delu prireditve so učenci prisostvovali proslavi z naslovom »Kako se je začelo …«. Scenarij prireditve je zasnovala učiteljica Irena Hočevar, prireditev sta vodila Brina Mohar in Maksimilijan Jarc, program pa so popestrili pevci Mladinskega pevskega zbora pod vodstvom učiteljice Janje Jošt in učenci z različnimi plesnimi in igranimi točkami ter prikupno sceno, ki so jo izdelali pod mentorstvom učiteljice Maje Draksler.

V drugem delu prireditve je učence nagovorila  v.d. ravnateljice Katja Kržan ter nagradila učence, ki so na državnih tekmovanjih dosegli zlato ali srebrno priznanje in so zgled celotni šoli, razredniki pa so najboljšim učencem podelili knjižno nagrado.

Po koncu prireditve so učenci sproščeno stekli soncu naproti in uživat počitnice.

Irena Hočevar