V ponedeljek, 24. 10. 2022,  so imeli učenci od 6. – 9. razreda skupno razredno uro, na kateri so predstavili rezultate vprašalnika o medvrstniškem nasilju, ki so ga reševali v začetku meseca oktobra.

»Ugotovili smo, da je med nami največ verbalnega nasilja, v smislu zasmehovanja, obrekovanja, širjenja neresnic in grdih besed. Ob tem se počutimo neprijetno. Na šoli imamo ničelno toleranco do nereagiranja do nasilja, zato je pomembno, da o tem, kar se nam dogaja, spregovorimo čimprej. Vedno se lahko obrnemo na prijatelje, starše, razrednika, šolsko svetovalno službo ali kateregakoli drugega učitelja. Spoznali smo tudi delovanje TOM telefona in varnih točk, kamor se lahko zatečemo, če se znajdemo v stiski. Podali smo nekaj možnih rešitev, kako postopati z učenci, ki se ne obnašajo primerno. Čisto ob koncu pa nam je policistka, gospa Katja Knific povedala nekaj informacij glede ukrepanja policije v primeru hujših oblik nasilja in odgovornosti, ki jo mladoletne osebe že imamo. »

Petra Podlogar, Polona Bogataj