Letos, 29. 09. 2015, se je naša šola v Mavčičah že drugič uspešno spopadla z izzivom Tedna kulturne dediščine – s Praznovanji. V prvem  razredu so  spekli potico in spoznali njeno zgodbo. Z njo sta bila povezana tudi ples in pesem, ki so se ju naučili. Drugi in tretji razred sta se ukvarjala s praznovanjem rojstnega dneva. Drugošolci so se naučili novo pesmico, spoznali praznovanje rojstnih in godovnih dni, izdelali torto iz papirja ter diagrame, kako in kdaj praznujejo v razredu. Tretješolci pa so se s pomočjo starih staršev vrnili v praznovanja rojstnih dni v pretekle čase in odkrili veliko novega. V četrtem razredu so se ukvarjali s poroko in odlomek s »šrange« prikazali tudi na odru. Petošolci so skozi ljudske pesmi, običaje in vraže prikazali in sklenili življenjski krog kmečkega človeka. Na koncu predstavitev dejavnost vsej razredni stopnji je vsak učenec vedel našteti vsaj tri nove stvari, ki se jih je ta dan naučil. Največja zahvala gre pa seveda našim učiteljicam, ki so z učenci znale imenitno praznovati in jih ob tem naučiti tudi veliko novega.

Simona Merljak