Festival naše prihodnosti

Vodji projekta: Anja Šmid Pustoslemšek in Simona Ostović

Sodelujoči: učenci in učitelji/ce  od 1. do 9. razreda ter ostali strokovni delavci šole

Projekt poteka od leta 2013.

Festival združuje vse gorenjske osnovne šole in je prvenstveno namenjen nadarjenim učencem, z veseljem pa sprejmemo vse, ki so se pripravljeni naučiti ali izvedeti kaj novega. Zavedamo se, da v rednem programu osnovne šole učenci ne morejo vselej potešiti vse svoje radovednosti in raziskovalne žilice, zato vedoželjnim otrokom vsako leto ponudimo delavnice, v katerih izvedo in odkrijejo kaj novega in zabavnega. K festivalu vabimo mentorje gorenjskih osnovnih šol, ki poleg rednega poučevanja izvajajo še druge dejavnosti, s katerimi želijo spodbujati ustvarjalnost mladih ali pa bi jih želeli izvajati, pa za to nimajo priložnosti. Vsako leto povabimo tudi izvajalce drugih izobraževalnih ustanov (srednje šole, fakultete z Univerze Ljubljana, podjetja). Prav tako gostimo zanimive goste.

1 Festival naše prihodnosti – Časopis za brihtologe 2013

2 Festival naše prihodnosti – Časopis za brihtologe 2014