Dnevi evropske kulturne dediščine in Teden kulturne dediščine

Vodja projekta: Irena Hočevar

Sodelujoči: učenci  in učitelji od 1. do 9. razreda ter drugi strokovni delavci šole.

Trajanje projekta: od 3. oktobra do 7. oktobra 2016

Projekt Dnevi evropske kulturne dediščine se v evropskih državah izvaja pod okriljem Sveta Evrope in Evropske komisije vsako leto konec septembra oz. v začetku oktobra. Cilj projekta  je  zvišanje zavesti o vrednosti in bogastvu kulturne raznolikosti Evrope ter spoštovanje raznolikih kultur  Evrope. V Sloveniji se projekt povezuje z državnim projektom Teden kulturne dediščine, katerega namen je krepiti občutek državljanov o skupni identiteti in širjenje zavesti o pomenu kulturne dediščine med mladimi.

Letošnji temi »Išči okoli« bomo na naši šoli posvetili kulturni dan, ki ga bomo izvedli v četrtek, 6. oktobra 2016. V posameznih delavnicah bodo učenci spoznavali, raziskovali in se pogovarjali o kulturni dediščini (stavbni, arheološki, jezikovni, umetnostni …) v domačem kraju in ozaveščali odnos do kulturne dediščine.