Bralni maraton

Vodja dejavnosti: Simona Merljak

V šolskem letu 2008/2009 smo uspešno začeli s projektom, ki smo ga poimenovali Bralni maraton. Z njim želimo mlade spodbujati k branju in tako povečati bralno kulturo, poudariti pomen branja, ki je vir informacij, znanja, zabave ter slovesno začeti opravljanje bralne značke. Dejavnosti projekta so: interesna dejavnost bralna značka (od septembra do konca aprila), glasno branje leposlovnih del po izboru učencev, učiteljev in ostalih delavcev šole (datum, ki je najbližje 17. septembru – takrat se je namreč rodil in umrl začetnik bralne značke, France Bevk) in srečanje s slovenskim mladinskim piscem ob zaključku bralne značke (v mesecu maju).

V projektu sodelujejo vsi učenci od 1. do 9. razreda, učitelji razredne in predmetne stopnje, šolska svetovalna služba, knjižničarka ter ostali delavci šole.