Tudi naša šola se je pridružila mednarodnim aktivnostim ob svetovnem dnevu sladkorne bolezni. V času od 10. 11. do 15. 11. 2021 smo vhod v šolo osvetlili z modro lučjo.

Letos zaznamujemo 100. obletnico iznajdbe inzulina in 130. obletnico rojstva Fridericka Bantinga, ki je s sodelavcem odkril inzulin.

Hkrati smo se z letošnjimi osvetlitvami poklonili tudi našemu dolgoletnemu članu in podpredsedniku Zveze društev diabetikov Slovenije, ki je skrbel za ta projekt, Alojzu Rudolfu, ki je zaradi okužbe s covidom-19 letos izgubil bitko za življenje.

Odkritje inzulina je za osebe s sladkorno boleznijo pomenilo veliko prelomnico pri zdravljenju in jim je omogočilo preživetje in kvalitetnejše življenje.

➢ Milijoni ljudi s sladkorno boleznijo po vsem svetu nimajo dostopa do oskrbe s sladkorno boleznijo.

➢ Ljudje s sladkorno boleznijo potrebujejo stalno oskrbo in podporo, da bi obvladali svoje stanje in se izognili zapletom.

➢ Več kot 460 milijonov ljudi živi s sladkorno boleznijo in vsaj še toliko je ogroženih.

Učenci naše šole se bodo tudi letos udeležili državnega tekmovanja v znanju sladkorne bolezni. Držimo pesti zanje.

Bernarda Debeljak