V ponedeljek, 13. januarja 2020, ob 18. uri je bila v avli osnovne šole Orehek Kranj otvoritev razstave z naslovom »Slovenci v nemških koncentracijskih  taboriščih – predmeti v zbirkah Muzeja novejše  zgodovine Slovenije«, ki je namenjena počastitvi mednarodnega dneva spomina na žrtve holokavsta, ki se ga obeležuje 27. januarja.
Gostujoča razstava Muzeja novejše zgodovine Slovenije je predstavljena na  devetih tematskih panojih  in  sicer: ustanavljanje  taborišč, matična in zunanja  taborišča, razvrščanje koncentracijskih  taborišč, število Slovencev v koncentracijskih  taboriščih, sprejem in  registracija, umrli, osvoboditev, vračanje in repatriacijske baze. Avtorica razstave je dr. Monika Kokalj Kočevar. Po razstavi bodo vodili učenci osnovne šole Orehek Kranj, ki obiskujejo ID vodniki po mestu Kranj.

Irena Hočevar