Vseslovenska Simbioza Giba je letos že četrto leto povezala generacije. V tednu od 16. do 20. oktobra 2017 se je pod sloganom »Gibanje je življenje, življenje je gibanje« povezovala matična in Podružnična šola Mavčiče ter vrtec pri šoli. Dodana vrednost športnim uram in drugim dejavnostim vrtca so bili dedki in babice. Otroci iz skupin Cicibani, Gumbki, Palčki, Sončki, Storžki in učenci 1. b, 1. m, 2. b, 3. a in 3. m so v tem tednu privabili sto šestdeset starih staršev. Nekateri so se peš podali v Stražišče na ogled Hafnerjevega muzeja starih vozil in predmetov, skupina Cicibanov se je z avtobusom in peš podala na Štefanjo goro, najmlajši so s starimi starši rajali v bližnjem gozdu. Šolarji so svoje dedke in babice povabili k uri športa. Skozi različne gibalne aktivnosti jih je popeljala učiteljica športa Helena Rogelj. Razredna učiteljica Romana Krmelj pa jih je dodobra razgibala kar sama. Opazno veselje in ponos mlajših je potrdilo, da si stari starši zaslužijo spoštovanje za svoje poslanstvo in izkušnje, ki jih prenašajo na svoje vnuke. Vsem udeležencem so medgeneracijska druženja pustila prijetne spomine.

Marjeta Vene