V četrtek, 18. 5. 2017, je v Letnem gledališču Khislstein potekal že 16. Frankofonski festival.
V letnem gledališču se je v četrtek, 18. 5. 2017, zbralo več kot 500 osnovnošolcev iz vse Slovenije, ki jih povezuje ljubezen do francoskega jezika. Na festivalu, ki ga pripravljata OŠ Orehek Kranj in Slovensko društvo učiteljev francoščine, v sodelovanju z Mestno občino Kranj, Zavodom za šolstvo, Ministrstvom za izobraževanje, znanost in šport, Zavodom za turizem in kulturo Kranj, Gimnazijo Franceta Prešerna Kranj, Francoskim inštitutom v Sloveniji in FIPF (Mednarodna federacija profesorjev francoščine) so učenci na temo AMOUR ET AMITIE na odru z glasbo, poezijo in gledališkimi točkami predstavili svoje znanje francoskega jezika in poznavanje francoske kulture. Festival je letos potekal v okviru Tedna mladih, in je bil obogaten z vodenim ogledom mesta in pokušino francoskih jedi.
Učenci z vse Slovenije so se v Kranju zbrali ob 10. uri in si nato ob vodenju učencev Osnovne šole Orehek Kranj ogledali mesto. Pred samimi nastopi, ki so se pričeli ob 13. uri, so imeli učenci možnost vaditi na generalki, si ogledati stojnice različnih založb in ostalih ponudnikov, ali se posladkati ob francoski hrani. Ob 17. uri se je festival nadaljeval z Večerom francoskih melodij z dijaki Gimnazije Franceta Prešerna in gosti.
Katja Eržen Bratina
Koordinatorica Frankofonskega festivala