V ponedeljek, 21. 9. 2020, smo trinajstič uspešno začeli z bralnim maratonom, ki ga bomo zaključili konec šolskega leta. Branje je ena temeljnih veščin, ki jih potrebujemo v življenju, in veseli smo lahko, da imamo dobro založeno šolsko knjižnico s prijazno in ustrežljivo knjižničarko. Dan bralnega maratona je izbran blizu datumu smrti in rojstva začetnika bralne značke, slovenskega otroškega in mladinskega pisatelja Franceta Bevka;  letos mineva tudi 60 let od začetka Bralne značke. Med učenci so ponovno začele krožiti bralne mape z izbranim leposlovnim delom, učenci so se podali na pot, ki vodi do zlatih bralcev (učencev, ki vseh devet let berejo in opravijo bralno značko). Prisluhnili smo lahko radijski reklami, ki je vabila k branju, in se pri razredni uri s sošolci pomerili v literarnih ugankah in zankah. Ta dan se je na šoli nasploh veliko bralo; brali so učitelji različnih predmetnih področij, pri pouku slovenščine pa smo celo uro namenili branju in pogovoru o knjigah.

Simona Merljak