V ponedeljek, 16. 9. 2019, smo že dvanajstič slovesno začeli bralno značko s prireditvijo Bralni maraton. Branje bo potekalo do konca aprila, konec maja pa bomo bralno leto zaključili s srečanjem s pisateljico Deso Muck. Branje leposlovja koristi vsakemu posamezniku pri njegovem razvoju in razumevanju družbe, zato smo ta dan pouk slovenščine posvetili branju in pogovoru o knjigah. Po knjigah in revijah so ta dan posegli tudi drugi delavnici šole in učitelji drugih predmetnih področij. Velja omeniti, da na naši šoli že kar nekaj let poteka bralna značka za zaposlene, ki jo je lani opravilo krepko čez 30 zaposlenih.

Naj za vse obvelja ugotovitev letošnjih devetošolcev (citat je iz radijske reklame, ki so jo posneli kot vzpodbudo branju):

PETROL – Energija za življenje.           =                   KNJIGA – Energija za mišljenje.

Simona Merljak