V petek, 26. maja 2017, se je v šoli v popoldanskih urah začel prav poseben dogodek, imenovan Noč v knjižnici. Letošnja osrednja tema je bil šport, zato so povabljeni učenci lahko izbrali dve izmed šestih razpisanih področij: floorball, baseball, karate, hip hop, zumba in pilates. Povabilo na dogodek so si prislužili učenci, ki so skozi celo šolsko leto na različne načine prispevali k dobri šolski klimi. Športno razposajeni in pošteno utrujeni so si po večerji najmlajši privoščili risani film, starejši učenci pa so dolgo v noč uživali v šolski knjižnici, kjer se je odvijal filmski maraton. Pika na i pa je bilo opazovanje planeta Jupiter in njegovih lun skozi teleskop. Za nekatere je bila to prebedena noč, za nekatere okrepčilen spanec do sobotnega jutra, vsi pa so po zajtrku s polno vtisi odhajali domov.

Andreja Urbanec