Na šoli je veliko prostovoljcev, ki organizirano in koristno preživljajo prosti čas za drugega, najraje z mlajšimi otroki. Tako je mednarodni dan prostovoljstva priložnost, ko se lahko zahvalimo vsem tem prostovoljcem, ki prispevajo k pozitivnim spremembam v skupnosti, širjenju vrednot prijateljstva, spoštovanja, strpnosti, pomoč drugemu. Dan smo v šoli obogatili s prostovoljskimi aktivnostmi. Med rekreativnim odmorom so se poigrali drugošolci in tretješolci z učenci prostovoljci. Nekateri radovedni so na plakat pisali dobre misli o prostovoljstvu in hvaležnosti. Sledila je medgeneracijska ustvarjalna delavnica izdelovanja voščilnic s slikovitimi mandalami. Prisotni četrtošolci in sedmošolci so z natančnostjo in vztrajnostjo sledili strokovnim napotkom ga. Nadine. Nekaj dni prej so v delavnici prazničnih venčkov pod vodstvom učiteljice likovne umetnosti Maje Draksler prostovoljevali predstavniki generacije 8. in 9. razreda, prostovoljke iz lokalne skupnosti. Pridružili so se jim dijakinji cvetličarstva iz BIC Naklo. Medgeneracijska prostovoljska druženja so vsem deležnikom pustila prijetne izkušnje.
Marjeta Vene