V petek, 20. maja, so vsi učenci in učitelji šole aktivno obeležili eko dan. Najprej so pospravili svoje matične razrede, po malici pa so preko različnih delavnic ustvarjali raznorazne izdelke. Dopoldan so si ogledali tudi nekaj vozil Komunale Kranj in predelavo odpadkov ter ponovne uporabe. Na stojnicah so lokalni dobavitelji ponudili svoje izdelke, organizirana je bila zbiralna akcija papirja in izmenjevalnice tekstila, igrač, knjig in družabnih iger. Pika na i dnevu je bila zasaditev oreha na šolskem travniku, kjer so bili prisotni tudi župan Matjaž Rakovec, predstavniki Komunale Kranj in Zavoda za šolstvo OE Kranj. Slike prikazujejo pester dan, poln delavnosti, dobre volje in ustvarjalnosti.

Andreja Urbanec