Čeprav je verjetno kot praznik zaljubljencev danes bolj znano valentinovo, pa imamo tudi Slovenci svojo različico – gregorjevo. Naše babice so za 12. marec govorile, da se takrat ptički ženijo. Stari običaj namreč pravi, da so se dekleta nekoč na gregorjevo ozirala v nebo. Prva ptica, ki jo je dekle videlo, je seveda naznanila, kakšen bo njen mož.

Praznik gregorjevo smo praznovali tudi na naši šoli. Z gregorjevimi sporočili, ki smo jih tako na razredni kot predmetni stopnji zbirali od ponedeljka, 6. 3., do četrtka, 9. 3. 2017, smo drug drugemu polepšali dan. Gregorjeva pisma smo si med seboj pošiljali učiteljice, učitelji, sošolke, sošolci, ravnateljica, vzgojiteljice, knjižničarka, prijatelji, kuharice, tajnica, čistilke, vrstniki, pomočnica ravnateljice, delavke svetovalne službe, računovodkinje in hišnika, ter si s tem v neizmerno polepšali dan.

Katja Eržen Bratina in Neža Sodnik