Pod okriljem Sveta Evrope in Evropske komisije se v evropskih državah vsako leto konec septembra oz. v začetku oktobra izvaja Projekt Dnevi evropske kulturne dediščine. Letošnji temi »Dediščina okoli nas« smo na naši šoli posvetili kulturni dan, ki smo ga izvedli v četrtek, 6. oktobra 2016. Učenci so v šestnajstih delavnicah spoznavali, raziskovali in se pogovarjali o kulturni dediščini (stavbni, arheološki, jezikovni, umetnostni …) v domačem kraju ter ozaveščali odnos do kulturne dediščine. Učenci so risali in slikali detajle stavbne dediščine, nastale so voščilnice in vitraži, izdelovali so makete, spoznavali so zgodovino razvoja PGD Breg ob Savi in KS Orehek – Drulovka ter športni dejavnosti, raziskovali življenjepis pesnika Simona Jenka in literarne zgodovinarke Marje Boršnik, nemške in angleške izposojenke v slovenskem pogovornem jeziku, iskali arheološke ostanke na pobočju Šmarjetne gore, iz kuhinje pa se je po šoli širil vonj po sveže pečenem ajdovem kruhu.
Ob koncu dneva so učenci izdelke posameznih delavnic predstavili na razstavi v avli šole.

Irena Hočevar, prof.