V petek, 23. novembra 2018, je na šoli potekala medgeneracijska ustvarjalna delavnica prazničnih venčkov. Učiteljica LUM Maja Draksler je poskrbela za aktivno  medgeneracijsko druženje. Ustvarjali so učenci NIP-Umetnost,  učenci prostovoljci, predstavnice lokalne skupnosti Orehek – Drulovka. Strokovne napotke sta prispevali Leja in Klara, dijakinji cvetličarstva iz BC NAKLO. Dijakinji hortikulture sta z ličnimi zloženkami razširili glas še o programih s področja naravovarstva, kmetijstva, prehrane in živilstva. Venčki so bili na sobotnem bazarju hitro oddani. Zbrani prostovoljni prispevki pa bodo namenjeni za potrebe šolskega sklada. Delo za skupno dobro je pričaralo prijetno, ustvarjalno  predpraznično vzdušje.

Marjeta Vene