V tednu od 7. 5. do 14. 5. 2017 se je 14 učenk in učencev 7. in 8. razreda udeležilo evropskega tedna v Franciji.
Melun ville d’Europe (Melun evropsko mesto) je projekt francoske občine Melun, ki so ga zasnovali leta 1991 v okviru dejavnosti za promocijo svojega mesta, iz želje in potrebe, da meščani ne bi odhajali iz Meluna v bližnji Pariz.
Cilj projekta je spoznavanje evropskih dežel, njihovih običajev, navad in zgodovine. V projektu poleg francoskih šol sodelujejo tudi šole iz Nemčije, Španije , Grčije in Italije.
Naši učenci so v okviru evropskega tedna v Melunu delili klopi s francoskimi prijatelji, ustvarjali v likovnih, glasbenih in športnih delavnicah, si ogledali razstavo izdelkov, ki so nastajali med letom, spoznali mesto Melun in se odpeljali na potep po Parizu. Dan pred odhodom so se učenci predstavili na zaključni prireditvi, kjer so nastopali s pesmijo L’enfant et l’oiseau.

Katja Eržen Bratina
vodja projekta