V zadnjih dveh tednih v maju sta šolska skupnost in knjižnica povabila k zanimivemu sodelovanju vse učence in njihove starše. Ideja je bila, da učenci od doma prinesejo svojo knjigo, ki je doma ne bodo pogrešili, in jo zamenjajo za gumb. V letošnjem letu je bil odziv nad pričakovanji, saj je novega lastnika čakalo več kot 650 knjig. Vse knjige so bile opremljene z nalepko “Menjam knjigo za gumb” in bile razstavljene pod šolsko lipo v tednu imenovanem “Beremo pod lipo”. Učenci so si lahko ogledali vse te knjige in se počasi že začeli odločati katere knjige bodo po novem krasile njihov dom. V petek, 10. 6. 2016, je bil zelo težko pričakovan dan, saj so gumbe prinesli v zamenjavo za nove knjige. Izmenjava je bila pestra, kar kažejo tudi priložene slike.

Andreja Urbanec