Na povabilo Rdečega križa smo 18. oktobra 2018 ob 16.00 pripravili program v Domu upokojencev Kranj. Starejše smo razveselili s poskočnimi melodijami, ki jih je iz harmonike izvabil četrtošolec Matej Zupan. Harmonikar Bor Nograšek pa je poskrbel, da so se usklajeno zavrteli naši folkloristi in zbranim obudili tudi spomin na otroške igre iz njihovih mladih dni. Manjkala ni niti šolska himna, ki jo je zapela šestošolka Špela, naš veveriček pa je poskrbel, da se je marsikateremu oskrbovancu razjasnil obraz, saj je ob sklepu prireditve pomagal pri obdarjevanju, prav z veseljem pa je tudi poziral. Svit je v pesmi posvaril pred nevarnostmi, ki prežijo na nas na cesti, otroški pevski zborček prvega in drugega razreda pa je ob spremljavi osmošolke Žive dokazal, da se tudi majhni otroci v zelo kratkem času znajo naučiti prav lepo peti.

Simona Merljak