V noči iz 18. na 19. oktober se je v OŠ Orehek prvič odvila Noč s Cankarjem. Sedemnajst učencev osmega in devetega razreda se je skupaj pripravljajo na Cankarjevo tekmovanje. Zbrali so se ob 18.00 v šolski knjižnici in se zavzeto lotili skupnega prebiranja knjige Vinka Möderndorferja Kit na plaži. Med branjem se je bilo potrebno razgibati, poskrbeli so za tekmovanje v peki palačink, se veliko pogovarjali, ogledali so si avtorjevo predstavitev knjige in razmišljali o prebranem in videnem. Ob prebiranju knjige je minila polnoč, večer so sklenili ob svečki. Vsi udeleženci so bili enotnega mnenja: »Bilo je odlično!« Noč v šolski telovadnici je minila mirno in po zajtrku, ki so nam ga pripravili v šolski kuhinji, ustvarjalno druženje nadaljevali na tehniškem dnevu.

Simona Merljak