V četrtek, 12. januarja 2017, je šolo obiskal veleposlanik Albanije g. Pëllumb Qazimi s svojim spremstvom. Na srečanju so bili prisotni tudi predstavniki MO Kranj s podžupanom g. Borisom Vehovcem na čelu. Veleposlanik je izrazil željo, da se sreča tudi z učenci in otroki iz vrtca, ki so albanski priseljenci, zato so bili tudi oni prisotni pri obisku skupaj z učiteljico Natašo Jezeršek Triler, ki skrbi za njihovo učenje slovenskega jezika.
Po predstavitvi in uradnem delu je veleposlanik šoli podaril nekaj knjig in učbenikov v albanskem jeziku ter vodičev in zemljevidov Albanije. Spregovoril je tudi z učenci in otroki, saj je bil vesel dobre prakse šole pri vključevanju priseljencev. Ker je obiskal že kar nekaj šol z albanskimi priseljenci, je nanizal nekaj dobrih praks po drugih šolah. Velikodušno je ponudil kakršnokoli pomoč veleposlaništva.
Andreja Urbanec