Učenci francoskega jezika so na področju frankofonije zelo dejavni. Vsako leto se udeležijo sedem dnevnega evropskega tabora v francoskem mestu Melun, predvsem pa se šola lahko pohvali z organizacijo Frankofonskega dneva (letos že sedemnajstega po vrsti), ki v Kranj privabi osnovnošolce z vse Slovenije.

Lansko šolsko leto smo se priključili novemu projektu in sicer sodelovanju z Osnovno šolo Većeslava Holjevca v Zagrebu. Učenci izbirnega predmeta francoščina so v četrtek, 15. 3. 2018, v okviru novega sodelovanja obiskali Zagreb. Učenci so si popoldne ogledali živalski vrt v Zagrebu in največji hrvaški nogometni stadion Maksimir. Dan smo zaključili z nastopom na Večeru frankofonije, kjer so se učenci predstavili s prelepo pesmijo L’Alleluiah. Sodelovanje med šolama bo potekalo tudi v nadaljnjih mesecih in se v tem šolskem letu zaključilo 17. maja na Frankofonskem dnevu v Kranju, ki se ga bodo udeležili tudi naši hrvaški prijatelji.

Katja Eržen Bratina