V nedeljo, 22. 11. 2015, je Miki Muster praznoval 90 let.
Njegovo obletnico smo počastili tudi na naši šoli. Učenci 6. razredov so v petek, 13. 11. 2015, pri uri slovenščine delali po skupinah. Najprej so si ogledali kratko predstavitev Mikija Mustra in nekaj njegovih reklam (Jelovica, Viki krema, Medex …).
Nadaljevali smo s skupinskim delom. Učence smo razdelili v štiri skupine. Prva skupina je risala plakat o delu in življenju Mikija Mustra, druga skupina je pisala radijsko oddajo, tretja je delala svojo reklamo, zadnja pa je risala svoj strip.
V petek, 20. 11. 2015, smo postavili razstavo z izdelki, ki so jih narisali in napisali učenci in prebrali radijsko oddajo, ki smo jo zaključili z besedami Mikija Mustra, ki jih je povedal letos ob prejemu Prešernove nagrade: “Ko sem bil otrok, sem sanjal o tem, da bom zabaval generacije otrok in mislim, da mi je uspelo. Imam pa željo. Če imate tudi vi neizpolnjene otroške sanje, vam želim, da bi se vam izpolnile, tako kot so se meni.”

Mentorici Martina Kokelj in Andreja Urbanec