V četrtek, 14. 11. 2018, so se na OŠ Tržič enajstič zapored devetošolcem OŠ Orehek Kranj, OŠ Davorina  Jenka Cerklje na Gorenjskem in OŠ Tržič predstavile srednje šole. Vsak je bil z osebnim urnikom deležen predstavitve petih šol. V dopoldnevu so jih obiskali predstavniki vseh gorenjskih SŠ, Višje šole za gospodarske poklice iz Avstrijske Koroške, gozdarske šole iz Postojne, pomorske šole iz Portoroža, devetih ljubljanskih šol, na katere se pogosteje vpisujejo gorenjski devetošolci. Slišati in videti je bilo veliko koristnih informacij,  zanimivih izkušenj nastopajočih dijakov, profesorjev, odkrivali so prednosti in razlike med SŠ. Za njih je bil dogodek kamenček več na poti pomembne odločitve, kam po osnovni šoli.

Marjeta Vene