V četrtek, 16. 11. 2017, je bil na OŠ Davorina Jenka Cerklje na Gorenjskem poseben dan za devetošolce treh osnovnih šol: OŠ Orehek Kranj, OŠ Davorina Jenka Cerklje na Gorenjskem in OŠ Tržič. V enem dopoldnevu so imeli priložnost med triindvajsetimi SŠ spoznati štiri različne. Predstavila se jim je večina gorenjskih srednjih šol, Višja šola za gospodarske poklice iz Avstrijske Koroške, gozdarska šola iz Postojne, devet ljubljanskih SŠ, na katere se pogosteje vpisujejo gorenjski devetošolci. Zadnjo uro so si v Kulturnem hramu Ignacija Borštnika ogledali predstavo z naslovom »Poklic po meri«, v izvedbi Društva za Boljši svet. V njej so lahko prepoznali pomen postavljanja poklicnih ciljev, medčloveške odnose in vrednote kot so zdravje, zadovoljstvo… Devetošolci so prejeli veliko koristnih informacij, slišali zanimive izkušnje nastopajočih dijakov, profesorjev, odkrivali razlike med SŠ. Za njih je bil dogodek še en kamenček več na poti pomembne odločitve, kam po osnovni šoli.

Marjeta Vene