Na Osnovni šoli Orehek Kranj so v torek, 22. 10. 2019, obeležili 150. obletnico smrti Simona Jenka, pesnika Sorškega polja. V kulturnem programu, ki ga je pripravil učitelj Marjan Bovha, so sodelovali gospod Rudi Zevnik ter učitelji in učenci Osnovne šole Orehek. Rdeča nit večera je bil pogovor voditelja Marjana Bovhe z gostom Rudijem Zevnikom, daljnim sorodnikom in poznavalcem življenja in dela Simona Jenka, v katerem sta obiskovalcem predstavila zanimivosti iz Jenkovega življenja. Program so popestrili učenci in učitelji z recitacijami Jenkovih pesmi in glasbenim programom. Trio, ki so ga sestavljale učiteljice Janja Jošt, Simona Ostović in Darja Mavrin, pa je dve Jenkovi pesmi tudi zapel.

Nataša Jezeršek Triler