V torek, 13. februarja 2018, je na Osnovni šoli Stražišče Kranj potekala že četrta prireditev ob praznovanju kitajskega novega leta, kjer so kot vsako leto zelo uspešno nastopili tudi učenci OŠ Orehek Kranj. Učenci od 1. do 5. razreda, ki obiskujejo kitajske urice, so zapeli kitajsko pesem “Srečno novo leto” in recitirali “Pesem o goski”, učenke Nina Piškur, Larisa Kalan in Reneja Marn, ki obiskujejo izbirni predmet kitajščine, pa so recitirale Prešernove Magistrale v kitajščini in v slovenskem jeziku vodile celotno prireditev. Na prireditvi, ki je bila medijsko podprta, so nastopili tudi učenci OŠ Stražišče Kranj, OŠ Antona Tomaža Linharta Radovljica, otroci vrtca Mojca, dijaki Gimnazije Kranj in kitajska učitelja Zhang Shen in Wang Chengtian. Po koncu prireditve je sledila zakuska s kitajsko hrano.

Nina Ovsenek