Promocija zdravja, skrb za telesno in duševno zdravje, Team building, krepitev pripadnosti kolektivu, spodbuda za dobre odnose za vnaprej – z vsemi temi izrazi bi lahko opisali prvi delovni dan kolektiva OŠ Orehek v četrtek, 24. 8. 2017. Vse to so prepoznali tudi zaposleni in se v skoraj polnem številu udeležili pohoda od Planice do Tamarja.  Že prvo snidenje po počitnicah na šoli je minilo v objemih, rokovanju, pozdravih in pripovedovanju o počitniških dogodivščinah. Čeprav je v obvestilu pisalo da bo pohod v vsakem vremenu je bilo vreme na srečo lepo, sončno, sicer na trenutke kar nekoliko vroče. Pohod je za mnoge minil kot bi mignil, saj si je bilo potrebno povedati veliko počitniških zgodb z različnimi sogovorniki. Da bi vse to prekinili in ne bi bili ogreti samo jeziki, sta Aleš in Gašper pripravila tudi praktično delavnico za močnejšo hrbtenico s prikazom posameznih vaj. Učitelji so večinoma zelo zavzeto upoštevali navodila in telovadili, na travniku obdanem z gozdovi in mogočnimi očaki. Po telovadbi so si nekateri še ohladili noge v bližnjem potočku, v koči pa nas je že čakalo kosilo. Po kosilu je sledil še ‘spust’ v dolino, kjer nas je pričakal avtobus. Za mnoge je izlet minil prehitro in večina si je enotna, da bi tudi v bodoče bilo potrebno začeti delovne obveznosti v novem šolskem letu na tak način.

Jurij Jurgele