Pa smo ga dočakali – konec šolskega leta 2020-2021. Koronsko, videokonferenčno, mehurčkasto, zamaskirano … vsekakor pa drugačno kot smo ga vajeni, pa vendarle smo ga pripeljali do konca. Zadnji šolski dan in dan pred 30. rojstnim dnevom naše države smo začeli s proslavo – edino, ki smo jo v tem šolskem letu izpeljali v živo in skupaj. Po kulturnem programu z domovinsko noto smo z radovednostjo prisluhnili slavnostnemu govorcu, majorju Janezu Dobravcu,  aktivnemu udeležencu 10-dnevne osamosvojitvene vojne.  Veliko zanimivega je imel povedati, pa marsikaj bi ga še lahko vprašali – toda sedaj vemo, da je domačih z Drulovke in da ga lahko še kdaj pocukamo za rokav in kaj povprašamo. Pogovoru je sledila slavnostna podelitev priznanj učencem, ki so na državni ravni posegli v sam vrh. Prireditev smo zaključili z našo novo pesmijo Orehek pleše (priredba pesmi Jerusalema) in skupaj odplesali v zaslužene počitnice.

Simona Merljak