V tednu otroka, 9. 10. 2019, je Društvo prijateljev mladine Kranj  v Domu upokojencev Kranj organiziralo medgeneracijsko srečanje osnovnošolcev kranjskih osnovnih šol s starostniki doma. Prireditve  z naslovom  MOJA POKLICNA PRETEKLOST IN PRIHODNOST se  je udeležilo 7 učencev prostovoljcev 8. in 9. razreda. Program je prepletal improvizacijsko predstavljanje poklicev in aktivni pogovor generacij. Raziskovali so kako so se nekoč oz. danes odločali za poklic, katere osebnostne lastnosti so pomembne za delo, ali so poklic opravljali z veseljem. Osnovnošolski prostovoljci so poslušali zanimive izkušnje starejših. Prijazna gospa je ob zaključku druženja prostovoljcu zaupala: »Spomini so ledene sveče, pa vendar so utrinki sreče”.

Marjeta Vene