Na pustni torek, 13. februarja 2018, je na šoli potekal tehnični dan, na katerem so učenci spoznavali slovenske pustne običaje. Kurenti, laufarji, škoromati, drežniški pust, godlarji in še kdo so našli svoje mesto na razstavi v avli. Pika na i je bilo pustno rajanje, ki se je odvijalo v veliki telovadnici. Pantomimo je z žrebom določil vrstni red razrednih predstavitev, strokovna komisija pa je določila najlepše zmagovalne maske. V kategoriji naj razred so bili nagrajeni  7. c, 7. b in 6. a, med posamezniki pa snežak, hudičevka in petelin. V letošnjem letu se je po šolskih hodnikih sprehajalo kar precejšnje število domin in sumimo, da so ugrabile strokovni kader, ker se je le ta na dan pusta precej zmanjšal.

Monik Kos, Andreja Urbanec