Obdobje od 16. 3. pa do 18. 5. 2020 je bilo nekaj, kar še danes težko dojamemo. Za dva meseca so učenci šolske klopi zamenjali z domačo pisalno mizo, učitelji pa tablo in kredo z računalnikom. Znašli smo se pred veliko preizkušnjo kako poučevanje in učenje v živo zamenjati z delom od doma, na daljavo. Naši prvi, mogoče malce negotovi koraki so sčasoma postali vse bolj samozavestni. Učitelji so z velikim entuziazmom in iznajdljivostjo kovali nove oblike in metode dela, učenci pa so pokazali novo raven samostojnosti in ustvarjalnosti. Pridobili smo vsi!

Z razstavo, ki beleži spomin na to obdobje smo želeli predstaviti izdelke delavnic izvedenih v času učenja na daljavo, metode in oblike poučevanja na daljavo ter dosežke, ustvarjalnost in kreativnost učencev pri učenju na daljavo. Razstava »Moj dom – moja učilnica« je postavljena na hodnikih podružnične šole v Mavčičah od ponedeljka, 5. 10. 2020, do petka, 16. 10. 2020.

Irena Hočevar, prof.