Simbioza  Giba je petič zapored z gibanjem povezala  Slovenijo. Na matični šoli se je v dneh med 15. in 19. oktobrom 2018 v vseh oddelkih 1. triade zelo povečalo število udeležencev. Učencem 1. a, 1. b, 2. a, 2. b, 3. a in 3. b so se pridružili dedki in babice. Pri uri športa so združili moči in pod vodstvom športnega pedagoga ustvarili čudovito medgeneracijsko sodelovanje. Z aktivnostjo so potrdili, da je gibanje in skrb za zdravje nepogrešljivo. Obenem pa poudarili, da si stari starši zaslužijo posebno spoštovanje za svoje poslanstvo in izkušnje, ki jih prenašajo na svoje vnuke in družine. Zadovoljstvo vseh je bilo opaziti na vsakem koraku. Lepo doživetje bo ostalo v spominu. Nekaj dni prej so s Simbiozo gibali tudi v vrtcu pri šoli.  Medgeneracijsko druženje so popestrili s starimi otroškimi in rajalnimi igrami.

Marjeta Vene