Simbioza nas že desetletje navdihuje s svojimi vrednotami in idejami. Tako tudi v tem šolskem letu sledimo ideji medgeneracijskga sodelovanja. Rdeča nit so različna druženja starejših učencev z mlajšimi. Pika na i pa je Simbioza Giba. Potekala je v maju 2023. Sodelovalo je več kot 130 zavodov v Sloveniji, med njimi tudi naša šola OŠ Orehek Kranj in vrtec pri šoli. V tem času so se v okviru ure športa zvrstila srečanja v vseh devetih oddelkih prve triade. Učencem od 1. do 3. razreda so se pridružili dedki in babice, vmes so so se pomešali še starejši učenci. V veliki telovadnici so se skupaj prepustili usmeritvam športnega pedagoga. Ob gibalnih aktivnostih so krepili vrednote, spoštovanja, sprejemanja drugačnosti, strpnosti, povezovanja, prijateljstva in utrjevali temelje zdravega življenjskega sloga. Delitev izkušenj starejših na mlajše in obratno, je neprecenljivo. Prav vsem je srečanje pustilo svojstven in neizbrisen spomin.

Marjeta Vene